Turuncu Blog

3 Ağustos 2018 0

İnternet Sağlayıcıları Neden Hızı Garanti Edemiyor ?

TuruncuNet İletişim veya diğer internet sağlayıcı firmalar neden tarifelerdeki hızı “..’e kadar” şeklinde belirtir.

Eminiz ki sizinde dikkatinizi çekmiştir tarifelerdeki hızlar, mesela neden “24 MBPS” değil de “24 MBPS’e Kadar” ibaresi kullanılır diye kendinize sormuş olabilirsiniz veya hızla ilgili sözleşmelerde bulunan “değişebilir, garanti değildir” gibi maddeler dikkatinizi çekmiş olabilir.

Şimdi açıklayalım şu ” ..’e Kadar ” ibaresini..

Evinizde ya da işyerinizde kullandığınız internet size fiziksel yolla iletilir. İnternet kullandığınız konuma göre altyapı farklılık gösterir altyapıdaki farklılığın ise adresinize ulaştırabildiğimiz internet hızına doğrudan etkisi çok yüksektir. Yani herhangi bir internet sağlayıcı firma size altyapınızın yeterli olduğu seviyeye kadar internet ulaştırabilir bunun için “16 MBPS, 24 MBPS” gibi kesin ibare kullanamaz ve “16 MBPS’e Kadar , 24 MBPS’e Kadar” gibi üst limit belirten ibareler kullanırlar.

Kısaca; herhangi bir internet sağlayıcı firmada abone olduğunuz tarifede belirtilen hız sizin kullanacağınız hız kesinlikle değildir. Tarifede belirtilen hız; size verilebilecek maksimum hız değeridir.

TuruncuNet’te  “..’e Kadar”

TuruncuNet İletişim olarak tarifelerimizde belirttiğimiz ‘e kadar ibaresini kullanırken, mümkün olduğunca gerçekten alacağınız hızı size söylemek için çok çaba gösteriyoruz. Abonelerimize internet hizmetini sağlarken altyapılarını detaylı inceliyor, modemlerimizi hızınızı maksimum seviyede kullanabilmeniz için üst kalitede tutuyoruz.

Aşağıdaki verilerde paketlerimizde belirtilen hız ve o pakete abone müşterilerimizin kullanabildiği ortalama hız değerlerini inceleyelim.

 

8 Mbps 16 Mbps 24 Mbps
Ortalama Bağlantı Hızı (Mbps) 7,2 14,1 21,9

Tablodada görebileceğiniz üzere paketlerimizde belirttiğimiz hıza çok yakın değerleri abonelerimize ulaştırıyoruz.

0(850) 277 6464  TuruncuNet Müşteri Hizmetleri‘ne ulaşabilir adresinize sağlanabilecek maksimum hız değerini müşteri temsilcilerimizden öğrenebilirsiniz.

TuruncuNet

Yorum yap

E-Mail adresiniz yayınlanmayacak.